Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční strom 1.12.2013

 

img_7653.jpg

 Tak jak tomu už ve Veselí bývá, díky špatné informovanosti odešlo hodně lidí naštvaných dřív, než to celé začalo. Jediná dostupná informace z Veselských listů, že Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu se koná od 14:00 do 18:00 Hod, byla hlavně pro rodiče malých dětí hodně zavádějící a ti co přišli poctivě na 14:00 byly ihned rozčarovaní, protože jediné co se tu dělo bylo žhavení uhlí uměleckého kováře. Byly samozřejmě otevřeny výstavy hraček a loutek s živým řezbářem, výstava Ctirada Basse - Krajina Veselí nad Moravou a Československé legie 1914-1920, pro děti zaujetí snad na 15 min. Slibovaná výstava betlémů měla být otevřená až od 16:00 Hod a rozsvěcení stromu bylo z pochopitelných důvodů (tma) naplánované až na 16:30. Navíc do 16:00 nebylo k dispozici žádné občerstvení na zahřátí, tak chápu lidi co šli rozhořčeni s dětmi domů, protože se jim tam nechtělo takovou dobu zmrzat.

Asi největší lákadlem pro děti byla tvorba uměleckého kováře a i někteří dospělí vypadali, že vidí rozžhavené železo poprvé v životě. Po 16:00 byla konečně otevřena i výstava betlémů a vánočních ozdob, kde to aspoň u mně vyhrál betlém z kukřičného "šustí" a betlém z makovic, ale i ostatní byly velmi zdařilé. Rovněž se u dveří objevila usměvavá pí. Menšíková se dvěmi várnicemi s čajem a svařákem, takže už to začalo být veselejší. Další pozitivum po 16:00 Hod byla horňácká CM Petra Mičky, se kterou pár horňáckých zazpíval i "majstr" Martin Hrbáč. V 16:30 po krátkem proslovu odpočítal starosta Miloš Kozumlík spolu s dětmi rozsvícení vánočního stromu. No, žádná velká sláva - světélka jak od vietnamca podpořené modrým a fialovým halogenem, ale jakási atmosféra tam byla, takže to účel splnilo.

No a pokud příští rok budou zas informace na pováženou, my co jsme tam zbytečně dvě hodiny zmrzaly už budeme chytřejší a pro ty co se naštvali a vzdali to, sem dávám krátké video a pár fotek....

(PS: Ať to nikdo nebere jako mou rýpavou náladu, jen jsem se bavil s několika lidmi co z tama šli ve 14:30 hodně naštvaní domů, takže je to jen konstatování faktů a určitě to po nepodařeném začátku byla dobrá akce.)