Jdi na obsah Jdi na menu

Szquarkyday 2008

16. 11. 2008

Ani jsme se nenadáli a byl tu další ročník multižánrové akce Szquarkyday. Jak je vidět, v tomto pochmurném podzimním čase, kdy listí stromů dávno spadené, líně rozfoukával studený vánek, neopadlo nadšení všech účastníků letošního, již 6. ročníku Szquarkyday.

 Stalo se už zvykem, že každý ročník přinese nějakou změnu. V minulých letech to bylo např. promítání dosud nezveřejněných amatérských filmů, natočených ve Veselí nad Moravou v sedmdesátých letech a filmové tvorby současných tvůrců. Mnozí pravidelní návštěvníci jistě s mrazením v zádech a pocitem lehce rozladěného žaludku, zavzpomínají na šílené kousky, skupiny mírně vyšinutých jedinců, bez pudu sebezáchovy Insane Jesters.Letos touto změnou bylo divadlo Oproti s inscenací Nepravidelný priestor a Drums'n bass DJ Bear.

   Plánovaný začátek vernisáže na 15:00 se mírně posunul, z důvodu dopravní nehody, které byl přítomen primáš hudecké muziky Petr Tománek. První tóny lidových písní doprovázející vernisáž, zazněly tedy z houslí primáše Jiřího Mateli, který vyslyšel prosby pořadatelů a ochotně přispěchal na zahájení vernisáže. Asi o hodinu později ho vystřídal Petr Tománek, který dorazil naštěstí bez fyzické a snad i bez duševní újmy na zdraví. Vernisáž uvedl hlavní pořadatel Antonín Doboš a seznámil hojný počet návštěvníků, co je v tento den bohatý na rozmanitost umění čeká a na co se mohou těšit. Neodmyslitelnou součástí této výstavy byli samozřejmě i škvarky, kterých se spořádalo přes 10kg.

 V 17:00 byli diváci po skupinkách uvedeni do nepravidelného prostoru malého sálu v patře kulturního domu, aby zde shlédli inscenaci divadla Oproti, jak již uspořádání tohoto sálu napovědělo, Nepravidelný prostor.

 

 Po 18:00 začala rockovou přehlídku veselská kapela Screw. Po ní se na prknech pódia hlavního sálu KD představily další skupiny a to New Perspective, STBand, Skamafutra, jako host vystoupil pražský Doors (revival), a celý tento den věnovaný umělcům všech žánrů a hlavně jejich obdivovatelům a fanouškům, zakončila kapela Death in Red z Moravského Písku.

 

Šestý ročník Szquarkyday i přes úctyhodný počet návštěvníků proběhl v klidu a pohodě, tak jak by měli kulturní akce vypadat a doufám, že byli všichni zúčastnění spokojení a už teď se těší na příští rok.

 

Statistiky

Online: 2
Celkem: 2157907
Měsíc: 7760
Den: 229