Jdi na obsah Jdi na menu

Szquarkyday 2007

19. 11. 2007

Jubilejní pátý ročník multikulturní akce Szquarkyday, který se konal v sobotu 3.11.2007 v MKS Veselí nad Moravou, si přívlastek “multikulturní“ opravdu zasloužil, jak různorodostí vystavovaných děl na vernisáži, tak i širokou nabídkou hudebních žánrů na následující rockové přehlídce.

Vše začalo ve tři hodiny odpoledne vernisáží výtvarných děl, obrazů, soch, plastik, keramiky a fotografií, více než desítky autorů, za doprovodu cimbálové muziky Petra Tománka. Návštěvníci při prohlídce a diskutování o vystavovaných dílech, mohli prožívat masáž chuťových buněk pojídáním škvarků a vychutnáváním doušků vína.

 Čtvrtou hodinou odpolední, byla souběžně s probíhající výstavou, zahájena projekce amatérských filmů, započatá snímkem Romana Botka. Dále se pro velký úspěch z minulého roku opakovaly kultovní filmy ze sedmdesátých let, natočené ve Veselí nad Moravou, Pes Baskervillský a Burziánova vila. V následující projekci představila svůj svépomocí spáchaný klip veselská kapela Screw, natočený a zpracovaný již zmiňovaným R.Botkem.

 

Úsměvy i otazníky ve tvářích účastníků způsobily animace Josefa Prokopa, kterými se uzavřela filmová část Szquarkyday.

Stěny sálu kulturního domu na úvod rockové přehlídky rozezněla punk-folklórní Hádramašmátrá z Blatnice. Následující Live and Steel představily skladby z nového CD Nachuray. Počáteční tóny melodií typických pro strážnický St.Band, nenechaly v klidu ani veselou sušenou otočnou krysičku, která byla na vernisáži v jednom kole. Hlavní hvězdou večera se bezesporu stal kníže pornofolku a autor

několika knih Záviš, který zaplnil sál Veselského kulturáku a odvedl výkon jemu hodný. Za neustálého skandování fanoušků jim plnil přání v podobě svých hitů, kterých se dožadovali. Hudební slast, lahodící uchu posluchače navodila kapela No Jam - Pearl Jam revival z Mladé Boleslavi. Přesto, že to byla jen kopie známé americké rockové formace, zahrála nerozeznatelně od originálu. D.M.C. svou dravostí v hudbě i na pódiu, rozpohybovali krční obratle fandům death metalu. Ska-punkový Bessar Unggas a Havárie tento veselý day - Szquarky day ukončili.

Jediným záporným faktorem této jinak zdařilé akce, byl věčný problém s akustikou sálu, nad kterou byli rozhořčeni všichni účinkující i organizátoři a proto pokud nedojde k plánované rekonstrukci tohoto kulturního stánku, budeme muset příště místo zvukaře, angažovat kouzelníka.

 

www.facebook.com/szquarkyday

 

Statistiky

Online: 5
Celkem: 2267804
Měsíc: 11920
Den: 477